...a takto to má vypadat
...a takto to má vypadat
Nový vzkaz na e-mail
Jméno
e-mail
text
Opište číslo

Nový plánovaný aglomerační okruh Kralupy - Tuchoměřice

Středočeský kraj plánuje postavit aglomerační okruh spojující dálnici D8 u Kralup nad Vltavou s rychlostní silnicí R7 u Tuchoměřic. Jedná se vlastně o přeložku vedenou jako silnice II/240.  V nákresu je zakreslena silnice těsně za obytnými domy a navíc z části nad terénem. Nová silnice je plánována jako aglomerační okruh se 2 pruhy, ale  je zřejmé, že se počítá s tím, že se může lehce rozšířit na 4 proudou  dálnici.
 

Aglomerační okruh kolem Tuchoměřic se může brzy stát obchvatem kolem Prahy!

Obchvat kolem Prahy není zdaleka definitivní. Občanská sdružení a městské části i obce zásadně blokují tzv. jižní variantu přes Suchdol (růžová trasa) a prosazují variantu severní ( tmavěmodrá trasa ), jejíž součástí je i obchvat kolem Tuchoměřic. Proto je zde velké nebezpečí, že obchvat Tuchoměřic , který se sice nyní plánuje jako silnice II. třídy se brzy stane obchvatem Prahy s regulérní 4 proudou komunikací a bude plnit funkci severního obchvatu Prahy.


Hrozí vážné zatížení obce hlukem, prachem a zplodinami!  Více než 40.000 vozidel denně!

V úseku obchvatu kolem Tuchoměřic je tato silnice vedená velmi blízko obce. Silnice má být vedena cca 100-200m od obytných domů a navíc z větší části nad terénem. Podle odborníků na hluk bude celá obec silně postižena hlukem 24 hodin denně. Slyšíte nyní projíždějící vlak ? Hluk z kamionů valících se po silnici, která bude ještě blíže obci než železnice bude mnohonásobně větší, hlavně ve dne i v noci. Z poklidné obce se stane vesnice přilepená k hučící silnici, kdy si nebudete moci ani otevřít okno. Kromě hluku budeme vystaveni výfukovým zplodinám a prachu. Tím se mnohonásobně zhorší již špatné životní prostředí zatížené silným provozem letiště Praha Václava Havla a rychlostní komunikací R7, nejvíce právě v části Kněžívka.

Nesouhlasíme s takto navrženou trasou aglmeračního okruhu v úseku kolem Tuchoměřic.

Požadujeme odsunutí této silnice co nejdále od obytné části obce.

Požadujeme, aby byla silnice vedena co nejdále od obce, aby byla nalezena taková trasa a napojení na R7 , které co nejméně zatíží životní porstředí v obci a nebude zvyšovat současné hodnoty hluku, prachu a zplodin v obci.


Chceme dostat dopravu z obce pryč!

Zvýšený průjez náklaďáků a aut projíždějících obcí nás také trápí. Chceme proto, aby nová silnice Kralupy - Tuchoměřice také dobře plnila funkci obchvatu Tuchoměřic a odvedla dopravu z obce pryč. Nechceme, aby se stala jen spojnicí D8 a R7 pro obří sklady, plnou hučících kamionů.

 

Nečekejme až přijedou buldozery! Územní rozhodnutí pro první úsek u Kralup je již vydané...

 

Podpořte nás v našem úsilí a podepište
Petici „PROTI OBCHVATU OBCE TUCHOMĚŘICE“

Chcete se také aktivně podílet a pomoci prosadit tyto záměry? Souhlasíte s cílem spolku?
Staňte se členem spolku.


Všechny informace o petici najdete zde...

TOPlist